Randers Taekwondo Klub åbner op igen for udendørstræning.

Fra og med den 1. marts 2021 er det igen tilladt for 25 personer at dyrke udendørs idræt sammen, så længe der er tale om idræts- og foreningsaktiviteter. Det betyder at vi planlægger at starte udendørstræning op igen.

Så hold øje med de kommende udendørstræning på klubbens hjemmeside. https://www.randerstaekwondoklub.dk/

Nye som ønsker at prøve taekwondo, SKAL kontakte følgende instruktør (Claus & Flemming) for at aftale et tidspunkt for en prøvetræning.
Claus Salomonsen: 31904377 (Voksen & ungdom hold)
Flemming Knudsen: 24235107 (Børne hold 6-10 år)

Husk vi er flyttet op på Langvang Idrætscenter.
Mariagervej 180, 8930 Randers NØ

Dansk Taekwondo Forbunds (DTaF) COVID retningslinier:
https://www.taekwondo.dk/files/Dokumenter/Statisk/Corona_Retningslinier/2021/Februar/26-02-2021%20Coronara_Retninglinjer_DTaF.pdf

På denne side kan du læse hvad der gælder af råd og regler om COVID-19 i Randers Kommune.

Randers Taekwondo Klub holder forsat lukket som direkte følge af forlængelsen af Covid-19 restriktioner i Danmark.

Der vil være lukket til og med søndag d. 07/02 2021

https://coronasmitte.dk/nationale-tiltag/nationale-tiltag

Mvh Trænere og bestyrelse
Randers Taekwondo Klub

GODT NYTÅR

Randers Taekwondo Klub holder forsat lukket som direkte følge af forlængelsen af Covid-19 restriktioner i Danmark.

https://coronasmitte.dk/nationale-tiltag/nationale-tiltag

Der vil være lukket til og med søndag d. 17/01 2021

Mvh Trænere og bestyrelse
Randers Taekwondo Klub

Randers Taekwondo Klub flytter i januar 2021 i nye klublokaler på Langvang Idrætscenter.
Den nye adresse er Mariagervej 180, 8930 Randers NØ.
Det bliver så fedt 😀👍🥋